KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12612260
nr 1261 2260
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), 145/325. Signerad, daterad -81, Victor. Motivet: 20x16 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 17 juni 2019
kl 19:17:46
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis